Microsoft oznámil konferenci Build 2012. Prozradí něco o Windows 9?

0

Spekulovalo se o tom, zda Microsoft na podzim opět uspořádá konferenci Build. První ročník se odehrál v září minulého roku a byla zde předvedena Windows 8, přičemž zájemci si mohli po presentaci stáhnout tzv. Developer Preview. Veškeré dění se sice odehrálo ve Spojených státech, vše důležité jsme nicméně mohli sledovat přes internet. Tehdy bylo cílem seznámit vývojáře s nadcházejícím operačním systémem. Ten už dneska všichni docela dobře známe, snad i vývojáři vědí. Pro veřejnost vyšly další dvě ukázkové verze a nyní už každým dnem čekáme na dokončení Osmiček.

Letos v dubnu kolovaly zvěsti o tom, že se druhý Build konat bude, tentokrát ale v říjnu. Informace se nakonec ukázaly být pravdivé. Microsoft letos některé akce zrušil, tuto konferenci ale hodlá uspořádat. Opět prý bude zaměřená na vývojáře, koncoví uživatelé si zřejmě příliš nepochutnají. Buď se můžete 30. října dostavit do Redmondu ve Washingtonu, nebo budete nuceni sledovat přes internet aspoň hlavní dění, v tom případě si někam uložte adresu www.buildwindows.com. Akce potrvá do 2. listopadu 2012, registrace se uzavírají 8. srpna.

 

Jistě vám neušlo, že konference je naplánována až po vydání Windows 8. Řeč bude převážně o čerstvé novince, dále však i o Windows Azure, Windows Phone 8, Windows Server 2012 nebo Visual Studiu 2012. Pro pořádek připomínáme, že Windows 8 se na trh dostanou 26. října. Na povídání o Windows 9 je ještě brzo.

Zdroj: The Official Microsoft Blog

Ohodnoťte tento článek!