Microsoft pirátům omylem rozdává Windows 8. Na vině je Windows Media Center

0

Koupili jste si Windows 8 ve výhodné akci? Piráti se vám bohužel budou smát, protože oni dostali svou kopii operačního systému zadarmo. Jak to? Microsoft totiž přehlédl díru v aktivačním mechanismu. Nejprve nainstalujete Osmičky s libovolným klíčem a pak použijete pirátský aktivátor KMS, který přijme každý klíč jako platný. S počítačem můžete normálně pracovat, řešení je to nicméně nelegální.

Tip: Zdarma: majitelé Windows 8 Pro mohou bezplatně získat Windows Media Center

Abyste získali legitimní kopii Windows, musíte si nainstalovat Windows Media Center. Ten totiž Microsoft nabízí zdarma již od uvedení systému. Akce skončí v lednu, od té doby za něj budeme zase platit. I za tu cenu by se vám ale vyplatil, vždyť byste za pár korun získali de facto legální a aktivovaná Windows.

Jak se ukázalo, Windows Media Center při instalaci nekontroluje použitý produktový klíč k Osmičkám. Ten původní jednoduše nahradí novým. Multimediální centrum přichází s vlastním produktovým klíčem, který je unikátní. Technicky vzato tak po instalaci budete mít Windows 8 Pro s WMC a legálně nabytým kódem.

 

Pokud se Microsoft nepostará o to, aby aplikace při instalaci kontrolovala původ zadaného klíče, mají piráti na zneužití mezery čas až do 31. ledna 2013. Jak již bylo řečeno, kdyby postup fungoval nadále, deset euro by bylo za legální Windows nadále lákavou nabídkou. Tolik by měl dodatek v podobě Windows Media Center stát.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!