Microsoft po vzoru Windows spustil Office Insider. Dobrovolníci mohou testovat nový Word a spol.

0

Beta program Windows Insider zajišťuje zapojeným uživatelům dřívější verze Windows 10. Ti je mohou testovat a hlásit chyby, aby finální vydání pro zbytek lidí bylo co nejvyladěnější. Podobný program teď Microsoft spustil i pro svůj kancelářský balíček. Office Insiderem se ale stanete jen tehdy, pokud si předplácíte Office 365.

Microsoft spouští program Office Insider
Microsoft spouští program Office Insider

Pak si budete moci odsud stáhnout vývojovou větev Office s pravidelnými aktualizacemi. Microsoft tvrdí, že novinky po několika týdnech dodá formou aktualizace i běžným uživatelům. Aktuální listopadová verze přinese dva nové nástroje PowerPoint Designer a Morph. První slouží k jednoduchému automatizovanému vytváření prezentací, druhý k plynulým přechodům mezi snímky, viz video.

Excel bude podporovat tzv. Calendar Insights. Speciální šablona s makrem slouží uživatelům s Exchange serverem, odkud se stáhnout data týkající se kalendáře, zatímco Excel je bude analyzovat. Které měsíce jsou nejvytíženější, ve které hodiny je nejvíce akcí, s kým se nejčastěji potkáváte apod.

Tabulkový procesor má pro firmy ještě další dvě nové šablony pro analýzu cashflow a pohybu cen akcií na burze. Při sdílení textových dokumentů ve Wordu nebo prezentací v PowerPointu je nově možné rovnou exportovat a zaslat e-mailem kopii v PDF. Do OneNotu bude možné vložit online videa z YouTubu, Vimea nebo služby Office Mix.

 

Program Office Insider je zatím určený jen pro uživatele Windows. V následujících měsících se však rozšíří i na OS X. Uživatele Windows 10 Mobile mohou předčasné verze Office získávat zapojením do Windows Insideru. Na Androidu je možné stát se betasterem Wordu, Excelu a PowerPointu v této komunitě na G+.

Zdroj: Microsoft

Microsoft po vzoru Windows spustil Office Insider. Dobrovolníci mohou testovat nový Word a spol.
Ohodnoťte tento článek!