Microsoft pokukuje po firmě Xamarin. Její nástroje usnadnily život vývojářům

0

Microsoft by dozajista potěšil nejednoho vývojáře tím, kdyby koupil firmu Xamarin. Ta má totiž v portfoliu řešení, které umožňuje vytvářet nativní aplikace pro iOS, Android, Windows a OS X v jazyce C#. Tedy i s nástroji od Microsoftu. Jmenovitě s Visual Studiem, včetně platformy pro správu Visual Studio Team Foundation Server. Microsoft podle dostupných informací s firmou Xamarin jedná o případné akvizici. Nebo aspoň velké investici.

Kdo za projektem Xamarin stojí? Spoluzakladatelé Nat Friedman a Miguel de Icaza již něco dokázali. Konkrétně vytvořili Mono, což je otevřená implementace prostředí.NET pro Linux a jiné systémy.

Výhody řešení by Microsoft mohly zatraktivnit v očích vývojářů. A přisypat do kasy více peněz za nástroje jako zmíněné Visual Studio. Přeci jen, představa nástroje, pomocí kterého vytváříte nativní aplikace pro více platforem a sdílíte části kódu, vypadá lákavě. Nikdo vám neodepírá ani knihovny určené čistě pro konkrétní platformu. Oznámení by mohlo přijít na konferenci Build 2014. Podle některých hlasů by tím Nadella vyslal zprávu, že za jeho vedení to bude ve firmě fungovat jinak.

Už v listopadu byla ohlášena spolupráce obou společností. Technologie od Xamarinu již prosakuje do nástrojů pro vývojáře od Microsoftu, přičemž vlastní nástroje značky Xamarin Redmondští zpřístupnili předplatitelům MSDN. Někteří vývojáři se jim straní, jenže důvodem může být velikost podniku. Pod křídly nějakého velikána by vyvolával větší důvěru. Proto by akvizice prý smysl dávala.

Zdroj: CRN via Microsoft News

Ohodnoťte tento článek!