Microsoft popřel rozdělení Edge. Nové verze budou nadále spojené s vydáváním Windows

Nové verze Edge tedy můžeme očekávat pouze dvakrát do roka.

1
Microsoft Edge
-
Zdroj: Petr Urban / Cnews

Také námi kritizovaný Edge za relativně pomalý vývoj bohužel změna nečeká. Kritika se týká distribuce nových funkcí. Prohlížeč je spojen se systémem a nová verze přichází vždy pouze s novým vydáním Windows. Protože se v jádru jedná o univerzální aplikaci, mohl by přitom být distribuován nezávisle a nové funkce bychom mohli dostávat průběžně.

Vzhledem k přílišné počáteční jednoduchosti by to bylo ku prospěchu věci. Takový Chrome vychází každých šest týdnů a nelze říct, že pravidelně přináší významné novinky. Jenže Chrome je na rozdíl od Edge roky vyvíjený a dávno vyspělý prohlížeč, který může těžko ohromit. Na konferenci Build 2017 Microsoft pro Neowin řekl, že Edge se do Storu nechystá, ačkoli se o tom neoficiálně nedávno opět mluvilo.

Bylo dále zmíněno, že se nikdy nemá říkat nikdy. Jsem toho názoru, že už letos na podzim by mohlo být pozdě. Pokud si Microsoft rozhodnutí rozmyslí ještě později, těžko si představím situaci, kdy by to mělo někoho zajímat. Na podzim se prohlížeč dočká dalších výkonnostních nárůstů či upraveného designu. Jsou ale toto momentálně ty nejdůležitější atributy? Co myslíte vy?

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář