Microsoft právě vydal Anniversary Update. Jak lze nový Windows 10 získat?

0

Sérii čekání dnes završíme slavnostním oznámením: Microsoft totiž očekávanou velkou aktualizaci pro Windows 10 uvolnil. Nezbývá toho mnoho, co bych dodal. Anniversary Updatu jsme se pravidelně věnovali, podívejte se případně na štítek Windows 10. Po dnešku zpravodajství na toto téma ochabne. Do několika týdnů nás čeká ještě recenze, posléze však začneme rozkrývat novou skládanku – Windows 10 s kódovým označením Redstone 2 dorazí příští rok na jaře.

Ale neodbíhejme od aktuálního a v pořadí již třetího velkého vydání Desítek. Kromě kódového jména Redstone toto vydání známe také pod marketingovým označením Anniversary Update, případně pod číslem verze 1607. Také můžete narazit na číslo sestavení, jedná se o sestavení 14393.

Anniversary Update je venku!
Anniversary Update je venku!

Pokusím se shrnout nejčastější otázky, další případně přidám podle zájmu. Ptejte se případně v diskuzi, pokud to bude v našich silách, další nejasnosti vyjasníme.

  • Jak mohu Windows 10 v 1607 získat? Prozatím je aktualizace dostupná skrze službu Windows Update. Od samého začátku jsou k dispozici také instalační obrazy ve formátu ISO. Stahujte odsud. Připomínám, že s nástrojem pro stažení nemusíte nutně vytvářet obrazy ISO, ale můžete rovněž provést okamžitý upgrade.
  • Co je Windows 10 v 1607 nového? Novinky podrobně popisuje velký přehledový článek.
  • Jak je aktualizace velká? Očekávejte, že stáhnete zhruba 3 GB dat.
  • Jak dlouho bude trvat, než mi bude aktualizace automaticky nainstalována? Pokud si aktualizaci nevynutíte ručně, může to trvat několik týdnů. Microsoft bude počítače jako obvykle aktualizovat v několika vlnách. Děje se to z důvodu, že kdyby se počítače v reálném světě setkaly s dříve neodhalenou chybou, firma ji rychle opraví. Pokud je vše bez vážnějších potíží, pokračuje distribuce dále.
  • Proč ještě ve službě Windows Update aktualizaci na verzi 1607 nevidím? Může chvíli trvat, než aktualizace „proroste“ distribučním systémem.
  • Mám předchozí verzi Windows 10. Kolik mne aktualizace stát? Nic, jedná se o (další) bezplatnou aktualizaci pro Windows 10. Microsoft na Desítky narouboval model služby, všechny aktualizace pro stávající platnou licenci Windows 10 jsou tak zdarma. Microsoft chce, aby byla platforma jednotná a všichni měli aktuální verzi operačního systému. Stačí zkontrolovat Windows Update, nová verze Desítek bude stažena úplně stejně jako jiné obyčejné aktualizace.
  • Mám Windows 7 či 8.1. Mohu přejít na Windows 10 bezplatně? Ne, tato nabídka vypršela 29. července. Pokud jste na daném zařízení Desítky dříve neaktivovali, licenci na Windows 10 si v případě zájmu budete muset zakoupit v obchodě.

Podotýkám, že na vás hned za dveřmi čeká balík oprav, který řeší první várku zjištěných problémů s Anniversary Updatem. Jak jsme si ověřili, přes Windows Update (a patrně i dalších kanály) se stáhne aktuální verze Desítek, která již poslední balík oprav obsahuje. O své zkušenosti s instalací se podělte v diskuzi.

Microsoft právě vydal Anniversary Update. Jak lze nový Windows 10 získat?

Ohodnoťte tento článek!