Microsoft představil klávesnici s rozděleným mezerníkem. Zvyknete si?

0

Zhruba v polovině prázdnin Microsoft představil nové zajímavé příslušenství pro Windows 8. Tuto nabídku nyní rozšířil i o netypickou klávesnici Sculpt Comfort Keyboard. Kromě několika funkčních tlačítek určených speciálně pro Windows 8 si na klávesnici velmi rychle všimnete i několika dalších drobností. Osobně bych uvítal větší Enter, největší pozornost ale určitě vyvolá rozdělený mezerník.

Sculpt Comfort Keyboard

Sculpt Comfort Keyboard

Microsoft vychází z průzkumu, že 90 % uživatelů mačká mezerník v jeho pravé části. Dlouhá klávesa se tak nepřiměřeně zatěžuje pouze na jedné straně a druhá půlka zůstává nevyužitá. Sculpt Comfort Keyboard proto celý mezerník rozděluje a nabízí možnost praktičtějšího použití pravé části jako tlačítka Backspace.

Bohužel zatím nedokážeme říct, jestli se dá nastavení prohodit i obráceně. Sám bohužel patřím mezi menšinových 10 % a mezerník zatěžuji v levé části.

Ať tak či tak, nápad na podobně řešenou klávesnici určitě není špatný, otázkou ale zůstává, jestli Microsoft dokáže oslovit dostatečný počet zákazníků. Abyste si totiž na nové uspořádání zvyknuli, potřebujete mít tyto klávesnice nejlépe dvě. Jednu doma a druhou v práci. Neustále měnit své psací návyky kvůli speciální klávesnici určitě nikdo nebude chtít.

Sculpt Comfort Keyboard se nicméně už brzo začne prodávat za cenu 59,95 dolarů (cca. 1 100 Kč), takže se přesvědčíme, nakolik si dokáže přízeň uživatelů získat.

Zdroj: Windowsteamblog

 

Ohodnoťte tento článek!