Microsoft představil klávesnici se čtečkou otisků. Je šikovně schovaná v klávese

1
Microsoft Modern Keyboard

V Microsoft Storu se nově objevila klávesnice nazvaná prostě Microsoft Modern Keyboard. Má nejjednodušší možný vzhled, žádné ergonomické vychytávky. Zato se pyšní pevným hliníkovým tělem, nízkým zdvihem kláves a hlavně integrovanou čtečkou otisků. Ta se nachází v klávese vedle pravého Altu.

Čtečka plně podporuje přihlašování Windows Hello v Desítkách. Samotná klávesnice ale poběží i ve Windows 8+ (Sedmičky jsou opravdu v seznamu nekompatibilních systémů), Mac OS 10.10.5+, Android 4.4.2+ a iOS 8+.

Modern Keyboard se připojuje pomocí Bluetooth 4.0 LE, ale je možné ji používat i s USB kabelem. Dosah v kanceláři je až 7 metrů. Na jedno nabití vydrží až dva měsíce, napájí ji dvě AAA baterky. Měří 421 × 113 × 19 mm a váží 419 gramů. Podsvícení bohužel chybí.

Klávesnice se bude prodávat za 130 dolarů, u nás by tedy měla být asi za 3700 Kč s DPH. Kromě ní Microsoft uvedl ještě Bluetooth myši Modern Mouse za 50 dolarů a Arch Mouse za 80 dolarů. Ta první má jednoduchý mýdlovitý tvar se dvěma tlačítky a kolečkem. Vydrží až 12 měsíců (opět používá AAA baterky). Typ snímače neznáme.

Ta druhá má stejně jako jiné Arcy skládací tělo, které může být kvůli snadnějšímu přenášení ploché, zatímco pro práci jej ohnete. Arc Mouse používá snímač BlueTrack, má dvě tlačítka a dotykovou plochu, která nahrazuje horizontální a vertikální kolečko. Se dvěma AAA vydrží nabitá až 6 měsíců.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář