Microsoft představil nové myši a klávesnice určené pro Windows 8

0

Chystaný operační systém Windows 8 bude hodně zaměřen na dotykové ovládání. Microsoft nyní přišel s novými periferiemi navrženými přímo pro něj. Produktové řady Wedge a Sculpt jsou určeny pro mobilní i stolní počítače

Wedge Touch Mouse

Kompaktní myš je určena pro Ultrabooky a tablety s Windows 8 a pro uživatele na cestách. Podpora bezdrátové technologie Bluetooth umožňuje používat Wedge Touch Mouse bez doplňujících USB přijímačů. Technologie snímání BlueTrack umožňuje pracovat na více površích.

Nové periferie Microsoft

 

Nové periferie Microsoft

Odhadovaná cena 1 790 Kč

 

Wedge Mobile Keyboard

Minimalistická klávesnice je navržena pro využití s tablety. Nabízí plnohodnotné rozložení kláves, rychlé klávesové zkratky a funkční tlačítka pro ovládání hlasitosti včetně multimediálního přehrávače.

Standardně je vybavena pogumovaným krytem. Ten nabízí dvojici funkcí: při přenášení a cestování umožňuje klávesy zakrýt a tím zabránit nechtěným oděrkám kláves, nebo nevyžádanému zapnutí klávesnice. Kryt lze v půli zalomit a využít jej jako stojánek tabletu.

Nové periferie Microsoft

 

Nové periferie Microsoft

 

Nové periferie Microsoft

Odhadovaná cena 1 990 Kč

 

Sculpt Touch Mouse

Produktová řada Sculpt je primárně navržena pro použití v kanceláři nebo domácnosti. Myš Sculpt Touch Mouse je určena pro praváky i leváky, je vybavena čtyřsměrným rolovacím kolečkem. Podpora bezdrátové technologie Bluetooth.

Odhadovaná cena 1 290 Kč

 

Sculpt Mobile Keyboard

Kompaktní klávesnice s ergonomickým „Comfort Curve“ designem určená pro práci v kanceláři nebo domácnosti, ale i na cestách. Zakřivený design má udržovat dlaně i zápěstí v přirozené pozici při psaní. Klávesnice je vybavena technologií úsporného režimu, který vypne klávesnice po určité době neaktivity. Uživatel zařízení opět zapne stiskem libovolného tlačítka.

Odhadovaná cena 1 290 Kč

 

Microsoft Touch Mouse (aktualizace)

V souvislosti se zcela novým uživatelským prostředím ve Windows 8 nabídne Microsoft skrze softwarovou aktualizaci novou sadu gest pro dříve uvedený model Microsoft Touch Mouse. Pohyb jedním prstem znamená posun obsahu na obrazovce ze strany na stranu, případně nahoru, dolů a zpět. Gesta dvěmi prsty umožní správu otevřených oken (aplikací) a jejich přepínání.

Ohodnoťte tento článek!