Microsoft přejmenuje Xbox Music a Video. Prý to pletlo nekonzolisty

0

Jsou to tři roky, co se Microsoft zbavil značky Zune a své obsahové služby přejmenoval na Xbox Music a Video. Proti konkurenci v podobě Spotify nebo Netflixu vyrazil se silným brandem založeným na úspěšné herní konzoli. Jenže i to byla slepá cesta.

Xbox Music se mění na Groove
Xbox Music se mění na Groove

Joe Belfiore přiznal, že to pletlo lidi, kteří konzoli nemají. „Nemám Xbox, tak proč bych měl používat Xbox Music?“ říká na svém Twitteru. Služby jsou dostupné i pro počítače, mobily nebo tablety, nikoliv jen Xbox. Spolu s Windows 10 proto dojde ke změně.

Xbox Video se mění na Movies & TV
Xbox Video se mění na Movies & TV

Xbox Music se změní na Groove. Bude to obchod s hudbou, streamingová služba podobná Spotify a díky propojení s OneDrivem bude možné poslouchat jinde koupenou/staženou hudbu na všech spárovaných zařízeních. Microsoft tvrdí, že má v katalogu 40 milionů skladeb. Za hudební předplatné si účtuje 9,99 dolaru měsíčně nebo 99 dolarů ročně. Chystá i aplikaci pro iPhony. Teď ještě, aby službu dostal i do jiných zemí.

 

Xbox Video se přejmenuje na Movies & TV. Filmy a televizní pořady budou dostupné přímo ve Windows Storu. Na rozdíl od hudby zde Microsoft nemá ambice rozšířit se na jiné platformy. Filmy budou jen pro Windows 10, Xbox a Web.

Obě novinky budou připraveny na vydání desítek 29. července. Windows Insideři je dostanou v příštím testovacím sestavení.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!