Microsoft přijde o provozního ředitele. Kevin Turner jde do Citadel Securities

0

Před třemi roky Steve Ballmer rozpoutal zemětřesení uvnitř Microsoftu. Od té doby firma propojuje svá oddělení a také řešení. Ballmer ovšem odešel, firmu vede Satya Nadella. Ten dnes rozeslal svým zaměstnancům a zaměstnankyním e-mail, kde oznámil, že firmu opustí jejich dlouholetý spolupracovník Kevin Turner. Povede formu Citadel Securities.

Za 11 let v Microsoftu dokázal zdvojnásobit příjmy a zvednout spokojenost zákazníků a zákaznic. Tak to aspoň píše Nadella. Turner pracoval skoro 20 let v obchodním řetězci Wal‑Mart, když do toho počítáme i jeho začátky v roli pokladního. V roce 2005 byl najat jako náhrada za provozního ředitele za což mu Microsoft předem nabídl sedm milionů dolarů a další výhody.

Kevin Turner
Kevin Turner | Foto: Microsoft

Firma neměla provozního ředitele tři roky, Turner byl proto vítanou posilou. Svou pozici si udržel také při zmíněném zemětřesení před třemi roky, kdy zůstal na pozici provozního ředitele. Byl jedením z možných kandidátů na ředitele Microsoftu. Když tuto práci nedostal, dalo se očekávat, že se bude chtít realizovat jinde. To se také po skončení července stane.

Nadella v souvislosti s odchodem Turnera dospěl k rozhodnutí integrovat SMSG (Sales, Marketing and Services Group) do dalších částí Microsoftu, čímž sjednotí starší vedení společnosti. Nezdá se, že by plánoval operačního ředitele někým konkrétním nahradit. Připomínám, že před rokem firmu opustili Stephen Elop a Mark Penn, rovněž veteráni a klíčoví lidé z nejvyšších managerských pozic.

Zdroj: Microsoft News Center

Microsoft přijde o provozního ředitele. Kevin Turner jde do Citadel Securities

Ohodnoťte tento článek!