Microsoft přinese záplatu Flash Playeru dříve, nikoli až ke konci října

0

V minulém týdnu si IT svět všiml, že dosud přehlížel jednu docela důležitou věc: v Internet Exploreru 10 ve Windows 8 se nachází starší a zranitelná verze Flash Playeru. Tento zásuvný modul je v novém prohlížeči integrován, podobně jako ve Chromu. Jenže Google aktualizace distribuuje obvykle okamžitě. Microsoft nepřímo potvrdil, že o potenciálním nebezpečí vlastně ví, ale o distribuci aktualizace se postará až v době, kdy budou Windows 8 všeobecně dostupná, což znamená někdy ke konci října.

Tip: Microsoft nezáplatuje Flash Player ve Windows 8, aktualizaci chystá na říjen

Přehodnotit postoj ho donutila zřejmě až vlna negativní kritiky. Aktuální a zabezpečený Flash Player 11.4 proto přinese dříve, než původně plánoval. To slyšíme docela rádi, zase tolik úsilí firma vyvinout nemusí, současní uživatelé Osmiček nicméně budou mít klid na duši. Běžní uživatelé si čerstvý operační systém sice zakoupit stále nemohou, avšak 90denní ukázka je k dispozici ke stažení široké veřejnosti. Firmy navíc mohou na Windows 8 přecházet od 1. září. Není tedy důvod, aby se s vydáním aktualizace otálelo.

 

Zanedlouho – možná již příští týden – se uživatelům Windows 8 připomene služba Windows Update. Skrze ni totiž bude distribuce Flash Playeru pro Internet Explorer 10 probíhat. Datum však neznáme, Microsoft pouze sdělil, že své uživatele potěší aktualizací v blízké době. Problém s integrovaným zásuvným modulem spočívá v tom, že ho nelze ručně aktualizovat na nejnovější verzi. Ani neodeberete z počítače. Microsoft proto musí vzít situaci zodpovědně do vlastních rukou. Normálně sice svůj software záplatuje každý měsíc, Flash Playeru ale nejspíš bude muset udělit výjimku.

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!