Microsoft připravuje nové funkce pro dotekové aplikace pro Windows 8.1

0

Několikrát jsme opakovali, že ačkoli Microsoft Windows 8.1 oficiálně dokončil, reálně na systému stále pilně pracuje, aby odladil chyby, zlepšil výkon a kompatibilitu a dokonce do něj plánuje přidat pár funkcí. Funkce se ale dotýkají přímo aplikací, ne systému samotného. Podle hlášení na The Verge se dočkáme oživení velké části dotekových aplikací. Bing se například naučí vyhledávat hotely a restaurace.

Aplikace na jídlo a nápoje vám nabídne instruktážní videa, která vás naučí, jak co připravit. K tomu i více než 100 000 receptů. Finance vám zprostředkují konkrétní portfolio a umožní provádět transakce uvnitř aplikace. Rádce pro cestování vyhledá a zobrazí uživatelské fotografie. Ještě lépe zní Sporty, skrze které budete sledovat přenosy z některých akcí.

 

Jedna z nejlepších novinek se dotkne způsobu práce s Kamerou. Při otevření začne rovnou snímat. Fotografie neuvidíte ihned, musíte si je otevřete z nabídky, kde je aplikace dočasně schová.

Podobnou funkci jste mohli spatřit v BlackBerry 10. K jejímu zprovoznění ale budete potřebovat kompatibilní hardware, snímání tudíž nebude automaticky pracovat na jakémkoli zařízení. Aktualizace budou dostupné ve Windows Store nejpozději 18. října.

Přehled všech aplikací je dostupnější. Dokonce ho můžete nastavit jako výchozí pohled po klepnutí na tlačítko Start
Přehled všech aplikací je dostupnější. Dokonce ho můžete nastavit jako výchozí pohled
po klepnutí na tlačítko Start

Zdroj: The Verge

Microsoft připravuje nové funkce pro dotekové aplikace pro Windows 8.1

Ohodnoťte tento článek!