Microsoft příští měsíc představí nový Surface. Jen nikdo neví, o co přesně půjde

0
Microsoft Surface Pro 2017

Posledního října bude Londýn hostovat konferenci Future Decoded, akci Microsoftu zaměřenou na technologie zítřka. Vystoupí na ní šéf britské výzkumné laboratoře, Mark Shuttleworth z Canonicalu (Ubuntu) a také Panos Panay.

Viceprezident firmy, který má pod sebou vývoj zařízení, prý představí nějaký nový počítač. Tvrdí to alespoň zdroje magazínu The Verge. Microsoft ale v říjnu tradičně uvádí nové Surfacy, takže to žádná šokující informace není.

Otázkou ovšem zůstává, co Panay představí. Premiéry by se měl dočkat Surface Pro s integrovaným LTE modemem. Na místě by byla také aktualizace Surface Book přinášející nové procesory Intel Core 8. generace. Surface Phone lze pro letošek určitě vyloučit. Mohli bychom se však dočkat nového tabletu s Windows 10 a Snapdragonem 835.

Nemusí jít nutně o Surface, spolupracovat s Qualcommem a Microsoftem totiž bude Asus, HP a Lenovo. Ti všichni chtějí uvést počítače s ARMovými procesory, které ale budou díky emulaci umět spouštět tradiční x86 programy. Navíc však budou energeticky nenáročné, takže by měly vydržet až 20 hodin provozu.

Ohodnoťte tento článek!