Microsoft přiznal průšvih jménem Windows RT. Tablety Surface netáhnou

0

Redmondští včera večer odhalili výsledky hospodaření za poslední kvartál fiskálního roku 2013. V něm dosáhli tržeb 19,9 miliardy dolarů a čistého zisku 5 miliard. Tržby vzrostly o 10 % a Microsoft se vrátil do zisku. Loni v tomto čase totiž odepisoval 6 miliard kvůli reklamní společnosti aQuantive. Za celý fiskální rok Microsoft utržil 77,8 miliardy dolarů (5,5% růst) a dosáhl čistého zisku 21,9 miliardy (29% růst). Analytici ale čekali lepší výsledky.

U všech jednotlivých divizí tržby rostly, provozní zisk šel výrazně dolů v oddělení Windows. Loni v tomto čase vydělalo 2,4 mld. dolarů, letos 1,1 mld. Trochu to kompenzuje růst v jiních divizích: business (Office) má o 700 milionů a servery o 300 milionů vyšší zisk než loni.

 

Microsoft přiznal, že kvůli upgradům Office oslabily jeho tržby o 782 milionů. Zároveň kvůli neprodávaným tabletům Surface RT odepisuje 900 milionů. Nedávno navíc došlo ke zlevnění těchto produktů. O zařízení s Windows RT není takový zájem, jak si Microsoft maloval. Údajně ale chystá i další generaci vlastních zařízení.

Kompletní výsledky najdete na webu microsoft.com.

Ohodnoťte tento článek!