Microsoft přiznal, že má problém. Windows Store je pořád plný podvodů

0

Nebylo to jednou, ale vícekrát, co jsme si stěžovali na vlnu nekvalitního obsahu ve Windows Store. Obchod trápí jednak duplicitní aplikace, které toho mnoho nedovedou. Za další narazíte na placené podvody všeho druhu, které z vás v lepším případě jen vytáhnou peníze, v horším vás zavedou k malwaru.

Vlastní výzkum provedli pánové z webu How-To Geek. Došli k tomu, že obchod je plný podvodného obsahu. To si ostatně můžete vyzkoušet sami, ve Windows Store se např. dávno před příchodem oficiální aplikace objevovaly falešné VLC media playery.

Moře falešných a podvodných aplikací ve Windows Store

Během půl hodiny pánové narazili na placené edice aplikací Flash Player, Firefox, Pandora, IMDB, Candy Crush Saga, WhatsApp, uTorrent, Picasa, Bluestacks, Minecraft, Spotify, Google Hangouts, Picasa nebo Blender 3D.

Některé z nich přitom pro Windows 8 oficiálně dostupné vůbec nejsou. Jiné jsou, ale seženete je bezplatně. Stačí však klepnout na špatnou dlaždici a nainstalujete si podvodnou aplikaci místo té pravé. Microsoft v březnu 2013 vývojáře podpořil finančně.

 

Odměna začínala na 100 dolarech za aplikaci, přičemž jste mohli získat až 2 000 dolarů. V principu pěkná myšlenka se ale mohla podílet na tom, že někteří jedinci prostě vyprodukovali dvacítku jednoduchých aplikací, které přinejlepším nic neumí, a odnesli si kýženou finanční odměnu. Proč pak dělat jednu dobrou, že?

Bohužel, Microsoft takové případy nejen toleruje, ale dokonce podporuje. Odměna by obchodu pomohla, jen by musela fungovat vstupní kontrola. Která očividně nefunguje, když se do Windows Store dostane sto padesáté podvodné VLC. Tady můžeme začít spekulovat, proč se to děje. Microsoft potřebuje nahonit čísla, aby se chlubil tím, jak moc už obchod narostl.

Moře falešných a podvodných aplikací ve Windows Store

Je to důvod, proč přivírat oči nad vysoce nekvalitním obsahem? Podotýkám, že každou aplikaci kontroluje člověk z masa a kostí. Firma poslala How-To Geek vyjádření, kde alespoň přiznává, že má problém. A neurčitě říká, že bude pracovat na zlepšení. Jenže takové řeči jsme tu už měli.

Obchod se již párkrát proměnil a je opravdu přehledný a umí obsah prodat. Spamu je ale pořád dost a Microsoft s ním nic neudělal – sám mu otevírá brány.

Zdroj: How-To Geek via Slate Magazine

Microsoft přiznal, že má problém. Windows Store je pořád plný podvodů
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas