Microsoft pro širokou veřejnost vydal také Windows 10 Mobile build 10586.164

0

Ještě včera jsme psali o tom, že Microsoft interně testuje Windows 10 Mobile build 10586.164. Ve večerních hodinách pak vydal pro širokou veřejnost právě toto sestavení Windows 10 pro osobní počítače a tablety, kde stačí, abyste navštívili službu Windows Update a získali tak poslední novinky, které opět nejsou úplně nezajímavé.

Ještě včera kromě osobních počítačů vydal Microsoft stejné sestavení také pro smartphony. Windows 10 Mobile build 10586.164 jsou aktuálně k dispozici k okamžitému stažení členům programu Windows Insider přihlášeným ke kanálům Insider Slow nebo Release Preview.

Současně by podle otázek a odpovědí zveřejněných na fóru toto sestavení měli pomalu registrovat také uživatelé a uživatelky, kteří nejsou zapojeni do testovacích programů. V jejich případě se ovšem distribuce může protáhnout, takže pokud chcete novinky ihned, zaregistrujte se jako Windows Insider a zapojte se do programu Release Preview. (Připomínám, že Insider Fast v tuto chvíli již obsahuje sestavení z větve Redstone.)

 

Microsoft oproti sestavení 10586.122 prý nezměnil skoro nic, jedná se prakticky o identické sestavení. Proto jej rovnou vysílá rovněž k běžným uživatelům, neboť testovacími programy prošlo. Navíc prý přidává jen pár oprav. Jak ale vypadá seznam změn reálně? Posuďte sami:

  • Byla zlepšena spolehlivost oznámení z aplikací, včetně SMS a budíků, které nezvonily.
  • Záloha SMS konzumuje méně dat a nezatěžuje tolik akumulátor.
  • Adresní řádek v Edgi zobrazuje návrhy rychleji, funkce pro zavření všech panelů opravdu zavře všechny panely a Word Flow při psaní do adresního řádku funguje, jak má.
  • Byla opravena chyba, kdy účet Microsoft nebyl detekován aplikacemi Pošta, Kalendář a Lidé. Při přidávání nového kontaktu nástroj Lidé někdy spadl.
  • Byla opravena chyba, jež při delším požívání někdy způsobovala dočasné vypnutí spojení přes Wi-Fi.
  • Byla opravena chyba způsobující, že se integrované aplikace od Microsoftu někdy nedařilo úspěšně aktualizovat. Po neúspěšné aktualizaci je ani nebylo možné spustit.
  • Byla zlepšena výdrž, dále spojení přes Bluetooth a také spolehlivost systému.

Zdroj: Microsoft Community 1 | 2 via Thurrott.com | Windows Central

Ohodnoťte tento článek!