Microsoft prý chystá vlastní chytré hodinky, které budou neustále měřit tep

0

Chytré hodinky budou zřejmě oblíbeným doplňkem, a proto je chytrá každý druhý. Microsoft v tomto oboru ještě nic nepředvedl, zatímco třeba Samsung už v prvním čtvrtletí prodal půl milionu kusů. V podstatě si Redmondští nemohou dovolit trend ignorovat. Magazín Forbes přinesl aspoň trochu konkrétní informace a potvrdil, že se něco chystá.

Minirecenze: Sportovní hodinky Garmin Forerunner 620: běžecký sen

Hodinky od Microsoftu budou spolupracovat i s iOS a Androidem, nebudou tedy exkluzívní pro Windows Phone. Což je rozhodně chytrý krok. Technologie a zkušenosti získané při vývoji Kinectu prý společnost zužitkovala mj. pro sledování tepu. Zařízení by tep mělo automaticky sledovat ve dne i v noci. Např. Gear Fit to zvládne též, ale sledování musíte ručně zapnout.

Navzdory tomu by se výdrž měla pohybovat kolem dvou dnů. Ačkoli datum vydání není známé, stav projektu údajně naznačuje, že bychom se mohli dočkat už v létě. Hodinky by prý měly být podobné náramku Gear Fit od Samsungu. Barevný displej údajně bude umístěný netradičně na odvrácené straně zápěstí, takže lidé ve vašem okolí nebudou moct sledovat informace na displeji.

Zdroj: Forbes

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář