Microsoft reaguje na Evropskou unii. Aplikace ve Windows Phone Store mohou zdražit

0

Microsoft doteď na území Evropské unie používal jednotnou 15% daň. Od 1. ledna nicméně zavede daň podle jednotlivých států. To znamená, že v Česku při nákupu aplikace odvedeme 21 %, na Slovensku to bude 20 % atd. Firma už vývojářům doporučila, aby v některých státech kompenzovali nižší příjmy vyššími cenami.

V konečném důsledku tak změny možná zaplatí spotřebitel. Všechno bude záležet na vývojářích, jak se k tomu postaví. Microsoft pouze reaguje na nařízení Evropské unie. Té se totiž nelíbilo, že nadnárodní podniky sídlily v zemích s nižšími daněmi, k nimž patří Lucembursko s 15% daní, čímž se vyhnuly vyšším daním z prodejů v jiných státech.

 

Evropská unie od příštího roku zavede zdanění podle toho, kde se produkt koupíte, místo odkud ho kdo prodá. Změna legislativy se vztahuje pouze na digitální věci, potenciálně tak mohou zdražit e-knihy, hudba nebo např. filmy prodávané online. V EU najdete 28 zemí s celkem 75 různě nastavenými úrovněmi daně.

Toto nařízení se nelíbí především menším podniků, pro které by mohlo být až likvidační. Na druhou stranu pro vývojáře prodávající své hry a aplikace v obchodech jako Windows Phone Store se nic nemění. Administrativu zařizuje provozovatel obchodu, v tomto případě Microsoft. Týká se jich pouze volba ceny produktu.

Kdo chce prodávat zboží přímo spotřebitelům, ten bude mít život těžší. Prodejce čeká přinejmenším spousta administrativy, která bude časově náročná.

Zdroj: WMPoweruser | The Guardian

Microsoft reaguje na Evropskou unii. Aplikace ve Windows Phone Store mohou zdražit
Ohodnoťte tento článek!