Microsoft rekordní díky prodejům Office. Na Apple už ale nestačí

0

Poslední z velké trojky ukázal, jak poslední tři měsíce vydělával. Microsoft končil čtvrtý fiskální kvartál, ve kterém bodoval ve všech odděleních kromě tradiční mínusové online divize (Bing a spol.)

Za uplynulý čtvrtrok firma utržila 17,37 miliardy dolarů (8% nárůst oproti předchozímu roku), z toho čistý zisk činí 5,87 miliardy (30% nárůst) a výnosy z akcií 0,69 dolaru (35% nárůst). Jen pro srovnání: Apple dosáhl obratu 28,57 miliardy a zisku 7,31 miliardy. Svému rivalu se tedy hodně vzdaluje. Google je v tomto ohledu oproti Softies stále poloviční. Microsoft končil i celý fiskální rok 2011 s obratem 69,94 miliardy (12% nárůst) a ziskem 23,15 miliardy dolarů (23% nárůst).

Akcie Microsoftu
Akcie Softies jsou pořád stabilní s minimálními odchylkami, zdroj: Google Finance

Stabilní příjmy zajistil prodej licencí Windows 7, které stále prodává tempem 7 kopií za vteřinu. Ale nejvíce rostla byznys divize díky Office 2010, jež slaví 100 milionů prodaných licencí a serverová divize s 12% nárůstem příjmů. Loni byla v mínusu zábavní divize, letos už ji Xbox a Kinect vytáhl zpět do černých čísel (zisk 32 milionů dolarů). Ale ztráta Bingu a reklamy (divize Online services) se stále prohlubuje, za posledních 90 dní prodělala téměř tři čvrtě miliardy.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář