Microsoft Sculpt Comfort Mouse: první myš vytvořená speciálně pro Windows 8

0

Microsoft před pár hodinami uvedl dvě nové myši designované hlavně pro Windows 8. Obě jsou bezdrátové (jedna AA baterka) a používají optický snímač BlueTrack s rozlišením 4000 dpi, který by si měl poradit se všemi druhy povrchů. A prý dobře ladí s loni uvedenou klávesnicí. Jejich specialitou je však tlačítko Start.

 

Sculpt Comfort Mouse

Comfort je větší (110,8 × 68,5 mm) a s počítačem se spojí přes Bluetooth. Kromě dvou hlavních tlačítek má čtyřsměrné kolečko a velkou modrou plošku s logem Windows. Funguje jako tlačítko (otevře hlavní nabídku systému) a pomocí gest palcem můžete procházet spuštěnými aplikacemi v Metru. Ve Windows 7 pak tlačítko otevře Start a gesta slouží jako vpřed/vzad v prohlížeči. Tato myška se bude prodávat během května za necelých 40 dolarů. U nás už je na Heuréce od 619 Kč.

Microsoft Sculpt Comfort Mouse Microsoft Sculpt Comfort Mouse Microsoft Sculpt Comfort Mouse Microsoft Sculpt Comfort Mouse Microsoft Sculpt Comfort Mouse

Sculpt Mobile Mouse

Už název napovídá, že se tato myška hodí hlavně k notebooku (rozměry 56,90 × 95,3 mm). Oproti Comfortu už nepoužívá Bluetooth (byť to u notebooku dává větší smysl), ale rádiový vysílač. Také už nemá dotykovou plošku, jen tři tlačítka a čtyřsměrné kolečko. Tlačítko s logem Windows, které se nachází pod kolečkem, otevírá startovací obrazovku. Tato myš se prodává za 30 dolarů, u nás ji najdete od 500 Kč.

Microsoft Sculpt Mobile Mouse Microsoft Sculpt Mobile Mouse Microsoft Sculpt Mobile Mouse Microsoft Sculpt Mobile Mouse

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!