Microsoft se Googlem přetahuje o Twitter?

0

Minulý týden se opět vyrojily spekulace, kdo že to nakonec koupí Twitter. Podle blízkých zdrojů už letos Google nabízel za mikroblogovací síť 2,5 miliardy amerických dolarů. Z toho samozřejmě sešlo a zástupci Twitteru to označili jako urážející. Nedávno byla firma zhodnocena na 3 miliardy dolarů. Před třemi měsíci prý někdo nabízel za akvizici 4 miliardy, ale Twitter také odmítl. O tom, kdo to byl, se neví. Pravděpodobně Google, nebo Microsoft.

Obojí by bylo logické. Googlu se v sociálních sítích nedaří, Microsoft a jeho online aktivity prodělávají. Zároveň ale disponují penězi a chutí nakupovat, takže by se přetahovaná mohla spustit, aby měli nějaký odrazový můstek k dostihnutí Facebooku.

Jenže co když Twitter koupí samotný Facebook a udělá si v sociálních sítích monopol (s MySpace se už moc nepočítá)? Na internet by chtěl více proniknout i Apple. Mluví se o tom, že do konce roku chce jednu velkou akvizici učinit. A nedávno se začala jejich hudební síť Ping s Twitterem kamarádit.

Takže nakupovat může kdokoliv, ale třeba z toho nic nebude. O velkém obchodu se mluvilo už loni, zálusk měl Google i Facebook. Ostatně i Facebook podstoupil stejné spekulace a vesele roste dál. Jedno je však jisté, Twitter má nového ředitele Dicka Costola, jeho vize budoucnosti může být jiná než u Evana Williamse, který prodej odmítal. Oba ale v Googlu dříve pracovali, takže už vědí, jak se tam věci mají. Je to pro Google výhoda, nebo naopak?

Zdroj: Business Insider

Ohodnoťte tento článek!