Microsoft se polepšil a vydal skvělou aplikaci YouTube pro Windows Phone

0

Pokud se vám nadpis zdá nadšený, máte pravdu. Z oživené aplikace s prostým názvem YouTube jednoduše musí mít radost každý majitel telefonu s Windows Phone. Google aplikace pro uvedenou platformu nevyvíjí, prozatím odmítá také Windows 8. Také klienta pro Facebook si Redmondští museli vyrobit sami. V případě YouTube si ale ušetřili práci a oficiální aplikace vás vlastně jen vždy odkázala na mobilní web portálu. Nikoli však dobrovolně, Google jim svého času odmítl poskytnou příslušná API.

Celoobrazovkový režim se sám aktivuje po natočení mobilu
Celoobrazovkový režim se sám aktivuje po natočení mobilu

Pokud ale Microsoft chce svou platformu prosadit, nezbývá mu nic jiného než vyrábět pro ni kvalitní aplikace. Neoficiální prohlížeče YouTube sice existují, Google jim ale občas znepříjemní život a od své služby je odstřihne. MetroTube s tím bojoval několikrát. I proto je důležité, aby Windows Phone měla pořádnou oficiální aplikaci, která bude navíc zdarma. Ne každý cítí potřebu platit za něco, co jinde dostane bezplatně.

Tip : Facebook pro Windows Phone již nectí styl Metra. Kopíruje jiné platformy

Nová verze YouTube pro Windows Phone již není pouhým webem , jedná se o plnohodnotnou aplikaci. A nutno podotknout, že velmi povedenou. Design má Microsoft najetý, takže v tomhle ohledu překvapeni nejsme (radost ale máme). O to více potěší drobnosti. Když otevřete oddíl s videem, přehrávání se automaticky spustí . A co víc, když displej otočíte na šířku, přepne se přehrávač do celoobrazovkového režimu .

Přehled aktuálně populárních videí Video se ihned začne přehrávat

Protože se bavíme o dlaždicové platformě, můžete prakticky cokoli připnout na hlavní obrazovku (které Microsoft mimochodem říká Start). Platí to tedy i pro seznamy, kanály, hledání a jednotlivá videa. Redmondští mysleli dokonce na poslech hudby. Aplikace volitelně běží i při zamčené obrazovce, zvuk z reproduktorů proto nadále uslyšíte. Zdá se, že avšak nepodporuje rozlišení HD.

 

Jistě vás bude zajímat, zda si nového YouTube užijí také majitelé starších telefonů s Windows Phone 7. Ano, užijí, jen ne okamžitě. Prozatím si ho mohou pořídit lidé s mobilními Osmičkami. YouTube naleznete zdarma ke stažení ve Windows Phone Store .

Procházejte kanály   Přehled uživatelského účtu

Joe Belfiore mimochodem potvrdil, že také nový Facebook bude dostupný ve Windows Phone 7. Chce tím dokázat, že Microsoft na stávající věrné uživatele nezapomíná. Za to od nás dostává plusový bod. V blízké době bude aplikace YouTube rovněž obohacena o český a slovenský překlad.

Zdroj: Windows Phone Blog

Ohodnoťte tento článek!