Microsoft se v další reklamě znovu naváží do Chromebooků [video]

0

V posledních měsících Microsoft dělá Chromebookům větší reklamu než samotný Google. Ve včerejším půlminutovém klipu se znovu naváží do konkurence. Matka mluví o tom, že na Chromebooku musíte být věčně připojení k internetu a že tam nenainstalujete Office. (Který malé děti určitě potřebují…)

Levný notebook s Windows – Asus X200CA za 7500 Kč – podle ní umožní dětem dělat úkoly, chatovat a hrát hry. To však nejsou příliš silné argumenty. Úkoly lze zrovna tak dělat i na Chromebooku (Google Docs, Office Web Apps), chatovat také (Hangouts, ICQ) a samozřejmě i hrát (tisíce flashovek a sociálních her na Facebooku).

 

Ještě pár reklam a Microsoft je už možná uchopí za ten správný konec. Office je dobrý argument, pokud jej k notebooku přibalí zdarma. Dále ale musí vyzdvihnout Skype, stovky dobrých aplikací ve Windows Storu a podporu všech starších desktopových aplikací a běžného hardwaru (zkuste k Chromebooku připojit tiskárnu, skener nebo kameru).

Ale hlavně musí spolu s partnery konečně přinést levný notebook s dobrou klávesnicí i touchpadem a čistý systém bez bloatwaru. Asus a spol. by se už také neměli bát menších SSD, které sice mají oproti HDD nižší kapacitu, ale výkonností rozdíl je (a zvlášť u levných a pomalejších strojů) opravdu velký. S úsporným hardwarem a SSD navýší i výdrž na jedno nabití, hlavní to přednost Chromebooků. Microsofte, prober se.

Ohodnoťte tento článek!