Microsoft Security Essentials 2 se blíží: je nová beta

0

Microsoft Security Essentials je bezplatný antivirový nástroj od Microsoftu, vycházející z jeho dřívějšího placeného nástroje OneCare. Microsoft vydal první verzi tohoto nástroje zhruba před rokem, přičemž doposud je první majoritní verze používána.

Microsoft však pilně pracuje na verzi nové, přičemž ze stránek Microsoft Connect si lze stáhnout betaverzi. Mezi novinky patří vylepšená ochrana, změny v uživatelském rozhraní, integrace firewallu nebo třeba ochrana proti webovým útokům.

Nejnovější betaverze 2.0.522.0 tyto novinky dále vylepšuje: došlo ke zvýšení výkonu, vylepšení uživatelského rozhraní, bohužel však vývojáři poslední ze jmenovaných novinek odstranit: ochrana proti webovým útokům totiž u řady uživatelů způsobovala problémy s výkonem.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Microsoft už několikrát dal jasně najevo, že sice vidí budoucnost v cloudu, ale především, co se týče synchronizace, příp. zálohy dat. Oni moc dobře ví, že kloudná efektivní práce i zábava (zatím) v cloudu není možná – jednak kvůli omezení technologií i kvůli časovým (sice milisekundovým, ale přeci) prodlevám přenosu dat.
    Takže klidně bych věřil tomu, že se třeba celý OS bude zálohovat/synchronizovat do cloudu, ale rozhodně to neznamená, že bude v cloudu i běžet.

  2. Docela by mě zajímalo, jaké by pak nasadili licence, protože při takovém systém ztrácí rozdělení na OEM a retail veškerou logiku. Ale oni si s tím kluci ušatí z Redmondu nějak poradí.

    A jinak myslím že nebude.Stále ještě má většina světa (a hlavně toho, kam se MS snaží expandovat – Rusko, Čína, Indie …) žádné nebo velice pochybné připojení k internetu. Za deset let možná, ale v roce 2012 kdy mají údajně vyjít, jen těžko.

  3. Nelíbí se mi představa, že by všechny moje data byly „někde“ na webu „přístupné komukoliv“ a nezáleží na tom, kdo je poskytovatel, jestli Microsoft, Google nebo třeba SUSE, svoje data chci mít pouze u sebe a pod plnou kontrolou (a to pomíjím fakt, že mám relativně pomalé připojení -> 10 Mb down a 1 Mb up). Takže jestli opravdu bude Windows 8 pouze cloudový OS, zůstanu na Sedmičkách.