Microsoft Security Essentials nepatří do smetí, naznačuje test

0

Microsoftí antivirový program byl spolu s dalšími 25 produkty v průběhu července a srpna prozkoušen nezávislou skupinou AV-TEST. Všem programům zůstalo výchozí natavení, které řada běžných uživatelů nakonec využije – ne každý má potřebu chodit do nastavení aplikace s hrát si s předvolbami, o nichž ví málo. Test se prý zaměřil na scénáře, jež měly co nejvíce připomínat realitu. Testovacím prostředím se stala 32bitová Windows 7 se Servisním balíčkem.

Security Essentials se blýskly ve falešných poplaších. Detekce běžně rozšířeného malwaru dokonce dopadla tak, že antivir dosáhl na 100% hodnocení. Pokud chcete, projděte si podrobné výsledky. Dítko Microsoftu od AV-TEST získalo certifikaci. Jeho nejslabším článkem jsou úplně nejčerstvější hrozby. Zkouška ohněm rozhodně nepotvrzuje prozatímní tvrzení o neschopnosti antiviru zabudovaného ve Windows 8. Ten má navíc čas dospět.

Lépe než Security Essentials přesto dopadla řada jiných aplikací, například český Avast, však se mrkněte na kompletní výsledky testů.

Zdroj: AV-TEST via Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. No já teda nevím jaký bude rozdíl oproti dnešku, ale už mě začínají ty nové verze štvát. Můj nejmilejší doplňek Gipsy http://www.xcontest.org/gipsy/ nové verze nějak nestíhá a já pak nemůžu nahrávat tracklogy.

    Další věc je, že se mi verze 7 sama vnucovala už nějaký ten den a vždy jsem ji odmítl, ale včera když jsem chtěl spustit lišku, tak se mi bez dotazu aktualizace nainstalovala, takže není pravda, že si je musím hlídat. Popravdě je problém se jich zbavit.