Microsoft si patentoval dotykové rámečky. Nahradí poslední fyzická tlačítka?

0

Obrazovky dotykové jsou, tak kam zajít dál? Microsoft uvažuje na tím, že by mohl k ovládání využít také další části počítačů. U tabletů by to mohly být rámečky kolem displeje, které nepříliš užitečně zabírají prostor. Buď je k něčemu využijete, nebo vyrobíte tablet bez tenkých rámečků. Jenže to byste ho neměli za co držet, že?

Na dotyk citlivé plochy by časem třeba mohly úplně odbourat fyzická tlačítka. Tím myslím i prvky pro ovládání hlasitosti nebo na vypínání a zapínání zařízení. To jsou totiž poslední fyzická tlačítka, která bez výjimky stále přetrvávají. Popis patentu, o který si Microsoft požádal v listopadu 2012, naznačuje, že v oblasti, kde zařízení držíte by se mohla objevit kontextová nabídka.

 

Což by do určité míry zlepšilo ergonomii ovládání. Dále by okraje mohly rozpoznat, kdybychom se pokusili o nějaké gesto. Jak vidíte, způsobů využití by se našlo více, na převratný vynález to zatím nicméně nevypadá. Navíc by se mohlo dít, že kdybychom zařízení vzali do rukou, systém by si to vyložil jako příkaz, ačkoli my bychom to tak nemysleli. Inženýři před sebou mají kus práce.

Microsoft požádal o patentn na dotykové rámečky
Microsoft požádal o patentn na dotykové rámečky

Zdroj: WinBeta

Ohodnoťte tento článek!