Microsoft si prý licencuje značku Nokia, tablet Surface se přejmenuje na Lumii

0

Letošní rok měl být pro Windows Phone zlomovým. Microsoft sice „koupil Nokii“, právo užívat tuto oblíbenou značku pro telefony měl však mít pouze na omezenou dobu a pouze pro hloupé telefony. Nově vydané přístroje Lumia měly nést logo Microsoftu, ruku v ruce s tím mělo jít sbližování Windows Phone a Windows RT. Měla to být zkouška ohněm – budou lidé kupovat telefony od Microsoftu, i když na nich nebude logo věhlasné Nokie?

 

Podle nejnovějšího příspěvku na twitterovém účtu @evleaks, který zveřejňuje štavnaté zákulisní informace ze světa mobilních telefonů (a málokdy se mýlí), Microsoft nechce pohlédnout pravdě do tváře a raději s Nokií jedná o používání její značky. Výměnou za nějaké ty licenční poplatky Microsoft získá právo nazývat své telefony „Nokia by Microsoft“. To napovídá, že časem zůstane pouze značka Microsoft, během přechodného období ale nadále budeme kupovat Nokie.

Nokia Lumia 2520
Nokia Lumia 2520, zatím jediný tablet svého jména

V rámci sjednocování produktové řady se podle @evleaks také rozloučíme se Surface a budoucí tablety od Microsoftu se budou jmenovat Lumia. Reakce na tento střípek jsou přinejmenším rozporuplné. Ačkoliv Surface nepatří k silným značkám, Microsoft už do ní nemálo investoval. Název Lumia mají naopak spotřebitelé spojený spíše s telefony než tablety. Na Windows Phone Central se tak zrodila spekulace, že pod vlajkou Lumia by Microsoft mohl seskupit zařízení s Windows Phone 8 a Windows RT, zatímco tablety s plnohodnotnými Windows 8 by si ponechaly název Surface.

Nokia X2, Android počtvrtéNokia™ X2 with Google Android™ by Microsoft®

Momentálně vůbec nic není oficiálně potvrzeno, takže je třeba zprávy brát s lehkou rezervou. Téma k diskuzi je nicméně nasnadě – vítáte zachování názvu Nokia, nebo bude na přístrojích „Nokia Lumia with Windows by Microsoft“ poněkud… přeznačkováno?

Zdroj: evleaks, Windows Phone Central

Ohodnoťte tento článek!