Microsoft smí značku Nokia využívat také pro smartphony Lumia

0

Od pátku se na centrále mobilní divize v Espoo neblýská vyleštěný nápis Nokia, nýbrž Microsoft. Na konci minulého pracovního týdne redmondský gigant definitivně převzal kontrolu nad finským výrobcem mobilů i s jeho více než 25 000 zaměstnanci. Kolos tak nyní zaměstnává 125 000 lidí po celém světe. Konkrétně Microsoft za převzetí mobilní divize 3,79 miliardy eur.

To není všechno, neboť dalších 1,65 miliardy putuje Nokii do kapsy za licence patentů. Další důležitá informace vyplula na povrch až teď. Vědělo se, že Microsoftu spadnou do klína značky Lumia a Asha. Naproti tomu značku Nokia si měl pouze vypůjčit, a to ještě pouze pro nejlevnější řadu smartphonů Asha. Na nadcházejících modelech Lumia by se tak objevovalo logo Microsoftu.

 

Ačkoli prodeje Lumií nebyly tak silné, aby výrazně konkurovaly soupeřům, Nokia stále táhne, a to zejména v Asii. Microsoft by si pravděpodobně uškodil, kdyby se na přístrojích v tuto chvíli přestala objevovat Nokia. Jak Nokia na Twitteru nečekaně potvrdila, Redmondští si značku patentovali, a to dokonce i pro řadu Lumia.

Na tělech smartphonů s Windows Phone proto budeme nadále potkávat oblíbených pět písmen. Práva na prodeje smartphonů Nokia bude Microsoft držet 10 let. Není ovšem zaručeno, že využije celou dobu.)

Zdroj: @nokia 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!