Microsoft i Sony připravují nové konzole. Gamescom proto odflákly

2

Google největší evropský herní svátek odbyl, ale jeho konkurenti na tom byli podobně. Společnosti Microsoft ani Sony na Gamescomu neřekly žádné nové detaily k další generaci Xboxu nebo PlayStationu a pro tu stávající už zase nepřekvapily žádnou premiérou tříáčkové hry. Pár věcí ale za zmínku stojí.

Oznámení Microsoftu

Microsoft se pochlubil osmi novými hrami, které ještě v srpnu a začátkem září zamíří do předplatného Xbox Game Pass pro PC či Xbox One. Budou to tyto:

  • Age of Empires: Definitive Edition (PC)
  • Devil May Cry 5 (Xbox)
  • Stellaris (PC + Xbox)
  • Ape Out (PC)
  • Kingdom Come: Deliverance (PC + Xbox)
  • Bard’s Tale IV (PC + Xbox)
  • Blair Witch Project (PC + Xbox)
  • Dead Cells (PC + Xbox)

Blair Witch bude úplnou novinkou, jde o nový horor od tvůrců Layers of Fear. Ostatní hry jsou už výběhové tituly.

Dále pak 14. listopadu dorazí Age of Empires II: Definitive Edition. Remasterovaný druhý díl slavné realtime strategie přinese vychytávky jako nedávná jednička. Vylepšenou grafiku v rozlišení 4K, znovu nahranou hudbu, několik úprav hratelnosti, veškerý původní obsah a navíc tři nové kampaně a čtyři nové civilizace. Hra bude za 20 eur v Microsoft Storu i na Steamu a to dokonce s crossplatformním multiplayerem.

Hlavní nášup novinek a zřejmě i nové informace o Xboxu a xCloudu očekáváme taktéž 14. listopadu. To v Londýně startuje X019, největší fanouškovský festival věnovaný Xboxu.

Oznámení Sony

Japonský výrobce oznámil velkou posilu, jeho herní divize se rozšíří o 14 studio. Za neznámou částku kupuje Insomniac Game, tvůrce úspěšných sérií jako Spyro the Dragon, Ratchet & Clank nebo Resistance. V roce 2014 ale vydalo také xboxovou exkluzivitu Sunset Overdrive. Největším hitem je ale jednoznačně loňský Spider-Man, které se na PS4 prodalo 13,2 milionu kopií. Příští titul Insomniacu zatím neznáme, ale lze očekávat, že už bude exkluzivní pro PS5.

Hideo Kodžima na Gamescomu prozradil několik nových detailů z chystaného titulu Death Stranding, ukázal též šestiminutový gameplay. Hra vyjde 8. listopadu na PS4, ale Sony ji nedávno na svém webu vyškrtlo ze seznamu exkluzivit. Spekuluje se o vydání na PC.

Pro PS4 ale čerstvě vyšla jiná netradiční hra. Erica je hraný interaktivní thriller, tedy různě rozvětvený film, který můžete svými volbami ovlivňovat a dojít k různým koncům. V PS Storu se dá koupit za 249 Kč.

Zdroj: Sony, Microsoft

Microsoft i Sony připravují nové konzole. Gamescom proto odflákly
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

2 KOMENTÁŘE