Microsoft stahuje Office Starter 2010, na nových počítačích už je nenajdete

0

Celosvětově známý a velmi dobře prodávaný kancelářský balík Microsoft Office nebyl po koncového zákazníka k dispozici vždy jen za poplatek. Základní a značně omezenou edici Starter jste mohli k novému počítači získat zdarma (poplatek platil Redmondským pouze výrobce počítače). Ta se skládala z Wordu a Excelu, přičemž oba programy byly ořezané, avšak na základní práci si s nimi člověk vystačil. A kdyby ne, mohl si zakoupit plnou verzi, v což ostatně Microsoft doufal. Poslední vydání, Office Starter 2010, bude firma postupně stahovat z trhu, v nových počítačích se s tímto kancelářským softwarem přestaneme setkávat.

 

Po vydání Windows 8 už bychom prý na prodávaných počítačích neměli Office Starter 2010 vídat prakticky vůbec. Tvrdí to sami lidé z Redmondu. Podle všeho chtějí v budoucnu více spoléhat na webové Office Web Apps, které jsou k dispozici rovněž zdarma. Ty tedy budou zřejmě nabízeny jako bezplatná alternativa k placenému balíku kancelářských aplikací. Proslýchá se, že webové aplikace doznají významných vylepšení v souvislosti s vydáním nové řady Office 2013. Spolu s tímto balíkem by měly vyjít nové verze Office Web Apps, o nich toho bohužel mnoho nevíme. (Zatímco o Office 2013 uteklo mnoho informací.)

Tip: Microsoft ukázal Office 2013. A nové logo jste už viděli? [obrázky]

Pokud váš stroj obsahuje Office Starter 2010, budete tyto programy moci používat i nadále. Neplatí to v případě, že byste přešli na Windows 8. V takové situaci si budete moct maximálně zakoupit plná Office 2010. O nadcházející sadě Office 2013 se předpokládá, že vyjde na začátku následujícího roku. V tuto chvíli se můžeme těšit na veřejnou betaverzi, která by měla vyjít co nevidět. Mimochodem, verze automaticky přidávaná k Windows RT na tabletu Surface ponese obludný název Microsoft Office 2013 Home and Student Edition.

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!