Microsoft stále prodává 7 kopií Windows 7 za vteřinu

0

Prodej Windows 7 pokračuje v nezměněném tempu. Před více než dvěma měsíci jsme psali o pokoření mety 350 milionů licencí. Předevčírem firma ohlásila prodej 400milionté kopie „sedmiček“. Stále to dělá 7 kopií za vteřinu.

Ballmer se také pochlubil čísly analytické společnosti Net Applications. V červnu běžely Windows 7 na 27,13 % všech počítačů na světě. Internet Explorer 9 prý používá 17 % PC s Windows. A v Americe je IE9 dokonce nejoblíbenějším prohlížečem ve Windows 7. Pokud si Microsoft udrží tempo i nadále, půlmiliardtá licence bude prodána někdy za půl roku.

Ale konec čísel a dejte sem oficiální betu Windows 8, ať si máme s čím hrát.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Snižovat nároky mi přijde jako zbytečnost, s Windows 7 si plynule poradí 5-6 let staré PC, v době vydání Windows 8 to bude zase o rok, dva více. Nejsme v roce 2006, kdy byl standart kancelářských PC 512MB RAM a hráčských 1GB, přičemž Vista koukala po dvojnásobku. Navíc dnes jsou ceny operačních pamětí prakticky srovnatelné s návštěvou restaurace. Pokud zachovají nároky (nebo i kdyby mírně stouply) z Windows 7 a přitom systém ještě dál zrychlí, přidají mu užitečné funkce a vyladí některé systémové aplikace (+pokud by opravdu nebyl fake možnost pouštět Xbox 360 hry), tak se dostaneme na téměř dokonalý systém…jen by mohli vrátit možnost tvořit panely nástrojů na ploše a hlavní panel tak, jak byl ve Vistách…