Microsoft Store vypadá jako na webu. Umožňuje vyvolat vzdálenou instalaci

Před pár týdny bylo na webu částečně přepracováno prostředí aplikace ve Storu. Stejná podoba detailu aplikace se objevila v klientu v Desítkách.

1
Microsoft Store
Microsoft Store

Od prvopočátku je Microsoft Storu vytýkáno, že vypadá jako hračka, plýtvá místem a nepůsobí pěkně. Po mnoha aktualizacích přichází další. Zlomí pověst katalogu? Již v minulosti aplikace nabídka na pár místech efekty průsvitnosti, aktuální pojetí mi připadá nejlepší. Průsvitné je záhlaví v detailu aplikace, kde se teď navíc objevují jednotlivé podsekce při posouvání dolů po stránce.

Můžete tak rychle přejít na požadavky, recenze apod. Primárně však bylo čerstvě přepracováno prostředí shrnující hlavní informace o aplikaci, kde se rovněž nachází možnost zahájit instalaci. V červnu Microsoft veřejně, byť omezeně testoval nové prostředí Storu na webu, kde rovněž umožnil zahájit instalaci aplikace na jiném zařízení.

Právě takové prostředí i s uvedenou funkcí se objevilo v klientu pro Windows 10. Podobně jako na webu je hlavní sekce v horní části aplikace vizuálně vysunutá do popředí v rámci samostatného panelu. Microsoftu se tímto povedlo obsah okna vizuálně rozdělit. Výraznějšího zlepšení se pak dočkala sekce pro správu vašich aplikací. Když např. přejdete na aktualizaci aplikací, díky postranní navigaci můžete rovnou přejít do nainstalovaných nebo vlastněných položek.

Microsoft Store vypadá jako na webu. Umožňuje vyvolat vzdálenou instalaci
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlasů

1 komentář

  1. Hlavne by to chcelo sfunkčnenie kategórii ako Zľavy a pod aj pre iné ako UK/US. Prepnes na US a store fantastický viem si pozrieť hry apps ktoré sú v akcii a pod. Prepnes na SK a je to ako alfa verzia.