Microsoft Surface Laptop je lepidlové monstrum. Nejhůře opravitelný počítač na světě

7
Microsoft Surface Laptop
Microsoft Surface Laptop

Experti z iFixit koupili nový Microsoft Surface Laptop a do posledního šroubku jej rozebrali. A zjistili přitom, že těch šroubků vlastně ani není moc. První notebook od Microsoftu totiž drží pohromadě jen díky lepidlu.

Uživatel si sám nevymění žádné komponenty. RAM i SSD jsou připájeny přímo na desce tak, aby vše zabralo co nejméně místa. Dovnitř by se ale stejně nedostal. Cesta do útrob zahrnuje nůž a rozřezání klávesnicového krytu ze syntetické kůže nazvané Alcantara.

Je prakticky nemožné (a prý i nebezpečné) vyměnit akumulátor. Pokud by někdo chtěl vyměnit sluchátkový konektor, musí odstranit displej, základní desku i celé chlazení.

Dokonalá integrace a všudypřítomné lepidlo znamená, že Surface Laptop je neopravitelný. iFixit mu dal známku 0/10, přičemž desítka označuje nejlepší možnosti servisu. Pokud by se tento počítač někomu pokazil, Microsoft mu nejspíš dá nový. Detailní rozborku s desítkami fotografií najdete na této stránce.

Rozborka Microsoft Surface Laptopu na videu

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

  1. Proti hodnocení iFixit nic nemám, nicméně v tomto případě do jisté míry chápu i Microsoft. Že se takhle malého form factoru začnou aplikovat postupy ze smartphonů je celkem nevyhnutelné.
    Nicméně stejně s tím nesouhlasím, u mého starého Dellu XPS 17 stačí šroubovat tak dlouho, dokud nemá člověk notebook na jednotlivé díly (až na panel displeje, ten je do plastovo-kovového šasí secvaknutý plastovými zámky a dostával jsem se do něj snad hodinu).

  2. Teda pokud mohu mluvit za sebe tak to je hnus fialovej velebnosti. Já trend snižování váhy a ztenčování chápu, ale nesmí to jít do stavu co je za hranou. Tahle sranda nestojí pár drobných, aby to byl přístroj bez servisní a pokud by platilo, že by MS při reklamaci raději dal přístroj jiný. Znamenalo by to že si MS musí do marše započítat i tyto situace a pak se člověk nemůže divit kolik tohle stojí. Protože takto nákladné vyřizování reklamací zaplatí zákazníci a MS ještě ušetří za servisní střediska.