Betaverze Microsoft To-Do přináší očekávané složky pro seskupování seznamů úloh

Jak v posledních měsících pokročil vývoj nástroje pro organizaci času To-Do? Microsoft jej integruje s dalšími svými produkty, čerstvě však zkouší seskupování seznamů.

0

Již delší dobu jsem se nevěnoval nástroji Microsoft To-Do. Mnoho dramaticích změn se v něm od března, kdy se v něm jako úlohy začala objevovat e-maily označené příznakem (verze 1.52), neodehrálo. Nové verze vychází každé zhruba dva týdny a jsou spíše servisní. Vývojový tým se primárně věnoval integraci s dalšími produkty redmondského giganta.

Pojďme k rekapitulaci novinek. Jednak platí, že e-maily označené příznaky se v nástroji jako úlohy už objevují také v osobních účtech Microsoft, tj. nemusíte mít Office 365. V květnu byla dokončena integrace s nástrojem Microsoft Planner, v červnu pak vyšel klient pro macOS. Jedná se o nativní aplikaci vytvořenou čistě pomocí AppKitu a seženete ji v Mac App Storu.

Těšíte se raději na nové funkce, které posunou na další úroveň samotnou práci s úlohami? Čerstvá betaverze pro Android slibuje seskupování seznamů. Všiml si toho Sean Endicott, který ale současně dodává, že i když je novinka zmíněná na seznamu, sám ještě funkci k dispozici nemá. Microsoft ji zřejmě distribuuje řízeně. Tvorba skupin – složek, chcete-li – je každopádně něčím, co v To-Do zatím stále chybí, přičemž funkce byla dostupná ve Wunderlistu.

Osobně už seskupování vidím. Funguje asi tak, jak si to jistě představíte, více vám případně řeknou snímky, viz galerie níže. Jestliže je seskupování součástí betaverze To-Do (1.62.7699), v relativně blízké době by se jej měli dočkat také ti, kteří používají stabilní vydání.

Betaverze Microsoft To-Do přináší očekávané složky pro seskupování seznamů úloh
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 2 hlasů