Microsoft údajně chystá Skype for Life. Bude to multiplatformní klient

0

Microsoft konsoliduje londýnské pobočky zabývající se vývojem Skypu a přesouvá zbývající zaměstnankyně a zaměstnance do nových prostor. O práci tak přišlo práci 220 lidí a jedná se o součást dříve oznámeného plánu propustit další duše v rámci optimalizace firmy. Tato zpráva se pojí s velice zajímavou, ale nepotvrzenou informací. Zavření pobočky může být spojené s vývojem nového klienta.

Zpráva přitom nepochází z nedůvěryhodného zdroje. Anonymní hlas Ars Technice prozradil, že Microsoft trápí počet vyvíjených klientů. I po škrtech neperspektivních a skutečně okrajových platforem Redmondští podporují desktopy, tedy Windows, OS X a Linux, dále mobilní platformy iOS, Android a v neposlední řadě také Windows 10 (Mobile). Vyvíjeny jsou také verze Skypu pro Xbox a pro web.

Skype pro Windows RT přestane úplně fungovat za pár měsíců
Skype pro Windows RT přestane fungovat za pár měsíců. Další klienty mohou následovat (Ilustrační foto)

Aby toho nebylo málo, Skype pro Linux, jenž je vystavěný na webové verzi, podle Petera Brighta interně existuje také ve verzi pro Windows. Jak z toho ven? Cílem Microsoftu je napsat nového univerzálního klienta, jenž by běžel napříč platformami. Kódové označení projektu je Skype for Life. Tento klient by měl pokrýt Windows, Linux, OS X, iOS a Android. Nic dalšího zatím nevíme, budeme bedlivě vyhlížet nové informace.

Podle Petera Brighta Microsoft soustředí vývoj komunikační sítě do USA. Po odkoupení firmy ponechal její stávající strukturu s minimálními změnami a velkou nezávislostí. Když přihlédneme k tomu, jak Skype (ne)fungoval v posledních letech, je možná dobře, že bude Microsoft více kontrolovat vývoj. Necitlivá integrace by ovšem mohla Skype poškodit.

Zmíněný nový klient by každopádně vzniká nikoli v Evropě, ale právě přímo v Redmondu. Jak Microsoft začal soustředit své síly na něj, vývoj ostatních klientů zpomalil. Někteří vývojáři a vývojářky se tak stali zbytečnými. Proto se redmondský gigant části z nich zbavil. Dává tato strategie smysl? Jak bude univerzální multiplatformní klient fungovat?

Zdroj: Ars Technica

Microsoft údajně chystá Skype for Life. Bude to multiplatformní klient

Ohodnoťte tento článek!