Microsoft údajně jedná s AOL o odkoupení Winampu. A také služby Shoutcast

0

Před pár dny společnost AOL oznámila, že již nebude vyvíjet kdysi populární přehrávač Winamp. Jenže známá značka nehodlá odejít na pokoj bez boje. Podle zdrojů serveru TechCrunch údajně s AOL o odkoupení jedná Microsoft. Ten by případně nezískal pouze multimediální přehrávač pro různé platformy, ale také hudební streamovací službu Shoutcast. Redmondští samozřejmě vlastních přehrávačů a streamovacích služeb mají dost.

Předchozí zpráva: Legendární Winamp končí. Po patnácti letech jej AOL bez náhrady ruší

Za prvé AOL oznámila pouze konec Winampu. Případný prodej proto naznačuje ukončení Shoutcastu. To potvrzuje i TechCrunch, podle kterého by AOL mělo oznámit ukončení služby v příštím týdnu. Jestli AOL se Shoutcastem do budoucna nepočítá, společnost odmítla komentovat. Obchod se zatím projednává a bodem sporu je zřejmě cena. Není známo, kdy budou jednání u konce.

 

Mimochodem, AOL koupilo Nullsoft v 1999 za 80 milionů dolarů. (Když začteme inflaci, dnes by za Nullsoft firma dala 109 milionů dolarů.) Dále se nabízí otázka, co by Microsoft se dvěma produkty dělal. Rádia by využitelná byla. Přehrávač by ale jen těžko udržoval při životě. Nebude sám sobě konkurovat. Spíše by ale využil zkušenosti vývojového týmu při vývoji vlastních hudebních produktů.

Zdroj: TechCrunch

Microsoft údajně jedná s AOL o odkoupení Winampu. A také služby Shoutcast

Ohodnoťte tento článek!