Microsoft údajně o 70 % zlevní také licenci za Windows Phone [MWC]

0

Před několika dny Microsoft přiznal, že cenu za licenci Windows sníží. Ovšem pouze u zařízení do 250 dolarů. Neřekl nic konkrétního, ale mluví se o tom, že by mělo proběhnout snížení o 70 %. budeme se ovšem muset nechat překvapit. Podobný scénář se už jednou odehrál. Když Microsoft nemohl na tzv. netboocích nasadit náročnou Vistu, začal znovu prodávat Ikspéčka, a to tak levně, že jakoukoli konkurenci efektivně vyhubil.

Tip: Microsoft sníží cenu za licenci Windows pro levná zařízení do 250 dolarů

A když mají být levnými Windows vybavena levná zařízení, můžeme k nim započítat také smartphony s Windows Phone? Pro PCMag.com se Joseph Ram, ředitel společnosti Infosonics, vyjádřil tak, že Microsoft podle zákulisních drbů sníží cenu až o 70 %. Dlaždice by tak mohly lépe konkurovat. Je ale možné, že si pouze někdo spletl pojmy a 70% sleva se bude týkat pouze plnohodnotných Windows. Na rozuzlení musíme počkat.

 

Infosonics možná neznáte, ale tato firma vyrábí velice levné telefony pod značkou Verykool. Zaměřuje se na rozvíjecí se trhy, svá zařízení prodává mj. v latinské Americe. Ram dále řekl, že kdyby Microsoft licenci zlevnil, společnost by skoro určitě vyrobila také telefon s Windows Phone. V prosinci The Verge přinesl zprávu, že Microsoft vážně uvažuje o tom, že by Windows Phone a Windows RT ponechal výrobcům úplně zadarmo.

Na letošní výstavě MWC už Microsoft oznámil nemálo nových partnerů. Také oznámil, že Windows Phone budou podporovat slabší hardware nebo třeba dvě karty SIM. To všechno pro snížení ceny zařízení a získání lepší pozice v rozvíjejících se trzích.

Zdroj: PCMag.com

Ohodnoťte tento článek!