Microsoft údajně zrušil plány na McLaren – telefon s 3D ovládáním

0

Těšili jste se na to, co vyleze ze smartphonu s 3D ovládáním, který vyvíjela Nokia pod kódovým označením McLaren? Teď už se to možná nikdy nedozvíme, neboť v souvislosti s optimalizací chodu bývalé mobilní divize Nokie provádí Microsoft další škrty nejen v oblasti personálu. Kromě toho, že práci ztratí 12 500 lidí z bývalé Nokie, se nedočkáme ani McLarenu.

Tip: Nejen Android. Microsoft a Nokia zaříznou také hloupé telefony Asha a Series 40

Jedná se o nepotvrzenou informaci, ovšem ani samotný telefon firma nikdy dříve oficiálně neodhalila. Zajímavé je na celé věci to, že 3D ovládání bylo vyvinuto v Microsoftu, nikoli v Nokii. Redmondští tak zařízli domácí nápad. Se zrušením telefonu se můžeme oprávněně obávat, jestli bude mít společnost co nabídnout během nákupní horečky kolem Vánoc.

 

Akvizice se již podepsala a opožděním příchodu zařízení s Windows Phone 8.1. Důvody k opuštění myšlenky si domyslíte. Jako tradičně by technologie pravděpodobně byla příliš drahá a vývoj zatím ani nedosáhl uspokojivých výsledků. Rozhodnutí údajně padlo ještě před oznámením o propouštění a nemusí s ním mít nic společného.

Zdroj: Windows Phone Central

Ohodnoťte tento článek!