Microsoft ukázal Office 2013. A nové logo jste už viděli? [obrázky]

0

Sotva vylezlo na veřejnost nové logo, které redmondský gigant připravuje pro nadcházející generaci desktopového kancelářského balíku Microsoft Office, a také obrázky chystané webové kanceláře Microsoft Office Web Apps 2012, už se můžeme kochat další ukázkou. Tentokrát sám Microsoft předvedl na akci TechEd 2012 svůj kancelářský software, který jsme dosud znali pod kódovým označením Office 15. Již v uplynulých měsících jsme vás informovali o tom, že unikly vývojové plány. A pokud že jsou pravdivé, pak se s nástupcem Office 2010 setkáme na začátku roku 2013. Podle toho by se balík měl ostatně nazývat Microsoft Office 2013.

Tip: Unikly screenshoty nové online kanceláře Office Web Apps od Microsoftu

V tuto chvíli je jasné, že jsme měli pravdu. Spekulovat nemusíme, nyní se již můžeme spolehnout na důvěryhodné informace. Ukázka na TechEd 2012 zahrnovala tabulkový kalkulátor Excel. A ne jen tak ledajaký, ale edici pro Windows RT. Tento operační systém pro platformu ARM bude kancelářské aplikace obsahovat v základní výbavě. S tím rovněž souvisí název Office 2013 RT, který jej odliší od klasických maloobchodně dostupných Office 2013, jež budou určena pro počítače s „obyčejnými“ Windows pro platformu x86. Zřejmě jde o konečnou verzi názvu.

 

Redmondští Excel 2013 předváděli na tabletu, nikoli na stolním počítači. Pojmenovaný byl jako Excel Preview, v hlavním okně aplikace však svítil informační proužek „používáte ukázku Microsoft Office 2013 RT“. Z toho vyplývá, že nová Office:

  • skutečně spatříme na pultech obchodů v příštím roce, nikoli letos,
  • ponesou jméno Office 2013,
  • pro Windows RT jsou ve vývoji a budou se nazývat Office 2013 RT.

 

Podle všeho se jedná o stále starý dobrý nástroj, jak si ho pamatujeme, navzdory jistým úpravám. Což si ostatně ověříme v létě, až si všichni budeme moci vyzkoušet betu Office 2013. Kromě předváděčky na akci TechEd nezávisle na sobě název připravovaného kancelářského balíku prozradil zhruba o den dříve čínský zdroj cnBeta.com. Ten ukázal instalační program, který kromě názvu především odhalil nové logo. To by mělo být výrazně zjednodušené, podobně jako logo Windows 8. Několik dalších ukázek, byť nikterak objevných, si můžete prohlédnout na serveru Within Windows.

 

 

Zdroj: cnBeta.com | Within Windows

Microsoft ukázal Office 2013. A nové logo jste už viděli? [obrázky]

Ohodnoťte tento článek!