Microsoft ukazuje podporu USB 3.0 ve Windows 8

0

Upřímně, copak jste nečekali, že se posuneme na další generaci, která pomalu nastupuje? O detailech rychlé technologie USB 3.0 a její implementace do budoucích Windows se rozpovídal Steven Sinofsky, prezident divize Windows. I z vcelku obyčejné zprávy lze udělat senzaci, jak se zdá. Dnes je USB 2.0 opravdu nevyhovující a pomalé. Na jeho ochranu, letos tomu bylo 11 let, co USB označované jako „Hi-Speed“ spatřilo světlo světa. I proto bylo zapotřebí vyvinout rychlejší universální rozhraní.

USB 3.0 si dalo pěkně na čas. A když už konečně přišlo, nezačalo se rozšiřovat nijak extra rychle. První USB vyšlo v roce 1996 a jeho rychlosti dosahovaly nízkých hodnot: 1,5 Mb/s („Low Speed“) a 12 Mb/s („Full Speed“). Jeho nástupce stanovil teoretické maximum přenosu na 480 Mb/s a USB 3.0 pak na 5 Gb/s („SuperSpeed “). Do roku 2015 by měly být všechny nové počítače osazené nejnovější revizí universální sběrnice.

A Microsoft se samozřejmě musí postarat o to, aby přichystal řádnou podporu pro novou generaci a zároveň se musí popasovat s problémy, aby zachoval podporu se všemi předchozími revizemi USB.

Zdroj: WinRumors a Microsoft

Ohodnoťte tento článek!