Microsoft ukončil a pak znovu obnovil dodávky Windows 7 do obchodů?

0

Ať se to někomu líbí, nebo ne, Windows 7 jsou čtyři roky starý operační systém a plnohodnotná náhrada vyšla před rokem. Proto je případné ukončení prodejů pouze otázkou času. Už jsme si mysleli, že Microsoft distribuci opravdu pozastavil. Původně tabulka s přehledem životnosti operačních systémů naznačovala, že se dodávky prodejcům zastaví 30. října 2013. Počítače s předinstalovanými Sedmičkami tu s námi měly pobýt až do 30. října 2014, resp. do vyprodání zásob.

Tip: Životnost se nachýlila ke konci. Windows 8.1 Preview přestanou pracovat v lednu

Jenže teď web pro změnu opět hlásá, že osud zatím nebyl rozhodnut. A tedy že distribuce operačního systému nadále probíhá. Zatímco Microsoft změnil anglickou webovou stránku, informace na české zůstaly zatím bez úpravy. Tam se proto dočtete, že dodávky Sedmiček pro obchodní sítě byly zastaveny na konci října a předinstalované počítače se Sedmičkami budeme potkávat až do října příštího roku.

 

Nic se naproti tomu nezměnilo na osudu Windows 8. Microsoft nerozhodl, kdy bude zaříznuto předinstalovávání na počítače, zato prodeje v obchodech budou pokračovat pouze do 31. října 2014. Po tomto datu si rovnou koupíte Windows 8.1. Nebo jejich nástupce, pokud bude tou dobou dostupný. Což není zcela jisté. Mimochodem, Redmondští sice upravili anglicky psaný web, na stránce přitom jasně svítí nápis, že k poslední úpravě došlo v říjnu. Což očividně není pravda.

Česká stránka s přehledem životnosti Windows Anglická stránka s přehledem životnosti Windows
Česká a anglická stránka s přehledem životnosti Windows

via Neowin

Ohodnoťte tento článek!