Microsoft ukradl technologie ve Wordu a musí zaplatit pokutu 290 mil. dolarů

0

Microsoft prohrál i u odvolacího soudu ve sporu s kanadskou společností i4i. Ta v roce 2007 žalovala Softies kvůli údajnému porušování patentů ve formátu OOXML, který používají novější verze Wordu. Soud o dva roky později dočasně zakázal Microsoftu prodávat aplikaci na území USA. Chvíli nato ale soud toto nařízení odložil, ve vzduchu ale visela více než dvousetmilionová pokuta, proti které se Microsoft odvolal.

Včera ale přišlo rozhodnutí nejvyššího soudu a Microsoft bude muset zaplatit odškodnění ve výši 290 milionů dolarů. To malou firmičku s 30 zaměstnanci jistě postaví na nohy. Microsoft je rozhodnutím zklamán a podle slov zástupce bude tlačit na to, aby se právní systém změnil. Teď jsou prý patentová práva pouze zneužívána, což brání vývoji průmyslu.

Zdroj: Cnet

Microsoft ukradl technologie ve Wordu a musí zaplatit pokutu 290 mil. dolarů

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Typický uživatel WP7 taky ale nechápe, proč něco takového nebylo integrováno hned od začátku a taky by rád synchronizoval své dokumenty jinak než mailem. Nebo používal Live Messenger. I ten pitomej iPhone má přímo od MS udělanýho IM klienta, ale jejich WP7, který se prakticky bez Live ID neobejde něco takového prostě nemá.