Microsoft urovnává spory s EU

0

Neelie Kroes, nizozemská členka Evropské komise, které tento rok končí funkční období, stála v pozadí mnoha žalob a pokut Microsoftu. Jedním z případů poslední doby je integrace webového prohlížeče do Windows, která má údajně omezovat konkurenty. EU prvotně zvažovala přinutit Microsoft distribuovat konkurenční prohlížeče spolu s Windows, což Microsoft donutilo učinit IE8 odinstalovatelným a nakonec jej z evropské verze Windows 7 úplně vyškrtnout.

Ačkoliv v červnu Microsoft zrušil slyšení ohledně této záležitosti, nyní se připravuje vše srovnat. V současné době probíhají předběžná jednání s antimonopolní komisí, ve kterých chce ukončit vyšetřování případů webového prohlížeče a kancelářského softwaru.

Protože EU hodlá v nejbližší době udělit další sankce, je ve vlastním zájmu Microsoftu, aby se představitelé firmy s politiky dohodli. Odstraněním IE se mu povedlo zvládnout problém, neboť jej antimonopolní komise nemůže dále nutit integrovat prohlížeče třetích stran do svého produktu. Nezabrání to ale současným a budoucím pokutám za zneužívání pozice na trhu.

Zdroj: Bloomberg

Microsoft urovnává spory s EU
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. jn 😀 kdo si pamatuje 2 fotky kde s XPeckama, kde na prvni je fotka pred nejakym MS barakem a tam napsany ze nejakejch 14 dni do vydani, pak druha kde drzi chlapek vypaleny CD s notoricky znamym klicem v ruce a na pozadi 13 dni 😀 😀 ;D vzdycky kdyz si vzpomenu