Microsoft uvažoval o tom, že přejmenuje Internet Explorer. „Ultron“ neprošel

0

Microsoft má za sebou dlouhou éru pokusů o vybudování velkých značek. Poslední roky se mu ale nedaří, spoustu značek zabil a ty, které používání aktuálně, nepovažujeme automaticky za šťastné. S Windows obecně se pojí jakýsi stín minulosti, který se dle mého názoru přenáší na Windows Phone.

Microsoft pak všechno dotáhne do konce tím, že zvolí nějaké krkolomné označení verze. Proto teď v mobilu můžete používat Windows Phone 8.1 Update, zatímco na tabletu můžete mít pro změnu Windows RT 8.1 Update. Když zůstaneme u značek jako takových, tak jako kotva táhne minulost ke dnu Internet Explorer. Dlouho nejde o prohlížeč, který by si zasloužil zesměšňovat.

 

Přesto ke zbytečnému shazování dochází a negativní vnímání si uvědomili také v Redmondu. Člen vývojového týmu na Redditu odhalil, že se interně začalo uvažovat o přejmenování prohlížeče. Prý je napadlo označení Ultron, ale právníci jim to zatrhli, dodal vývojář humorně. Prozatím se ale k přejmenování Internet Exploreru zřejmě neschyluje. Aspoň tomu nic nenaznačuje.

Zdroj: Reddit

Ohodnoťte tento článek!