Microsoft uvolnil ke stažení Office 2016 Developer Preview pro Windows

0

Před šesti dny Microsoft potěšil jablíčkáře ukázkou nacházející generace kancelářského softwaru pro osobní počítače. Dlužno dodat, že jablečná Office potřebuje údržbu mnohem více než varianta pro Windows. Dnes se nicméně dočkali také majitelé počítačů s okny. Microsoft oznámil dostupnost Office 2016 IT Pro a Developer Preview.

Z dosavadních dojmů ze soukromých testů Office 2016 víme, že verze pro Windows nepřináší mnoho převratných novinek, především ladí vzhled a drobnosti. Word nebo Excel jsou natolik obsáhlé aplikace, že na nich lze skutečně těžko vymýšlet něco novějšího a lepšího. Firma nás proto láká na barevné oblečky. Dříve jsme spatřili také temný motiv vzhledu.

 

Sestavení neobsahuje všechny plánované funkce. Na to Microsoft upozorňuje předem. Každý měsíc by ale měly následovat aktualizace a postupné doplňování funkcionality. Upozorňuji, že ačkoli si kancelářský balík může teoreticky vyzkoušet každý, cílí ukázka na vývojáře a profesionály, kteří např. působí jako správci v organizacích.

Ke stažení se přihlašujte na webu Microsoft Connect. Aplikace Microsoft vybavil technologií proti ztrátě dat, řada vylepšení se vztahuje k Outlooku, jenž z hlavních aplikací patrně zastaral nejvíce. Lépe a rychleji hledá a běží, umožňuje stahovat poštu stáří nižšího než 30 dní nebo podporuje dvoufázové přihlášení. O dalších vylepšeních, cílených hlavně na podniky, se dočtete na Office Blogs.

Barevné oblečky v ukázce Office 2016
Barevné oblečky v ukázce Office 2016

Zdroj: Office Blogs

Ohodnoťte tento článek!