Microsoft uvolnil nový Windows Store. Více aplikací na stejném prostoru

0

Kromě tradiční porce záplat a dalších oprav Microsoft připravil velkou aktualizaci katalogu aplikací Windows Store. Aktualizace podle jednoho z Redmondských blogů byla uvolněna včera, společně se záplatami skrze Windows Update. To může potvrdit, neboť po instalaci všech aktualizací se tvář obchodu proměnila.

Na první pohled vás upoutá vždy viditelná vrchní lišta. Pryč se skrytými prvky, že? Toto heslo si začala razit už Windows 8.1. Skrze hlavní navigační prvek se vždycky vrátíte na hlavní stránku, podíváte do svého účtu na vlastněné aplikace a na podrobnosti o platebních prostředcích. Dříve jste se sem propracovali skrze Šém. I letmý pohled vám prozradí, že Microsoft kompletně překopal styl zobrazení.

 

Vybrané aplikace zabírají méně prostoru, pod nimi se seskupily ještě kolekce. Na pohled nyní Windows Store hýří barvami. Vzpomeňte si, jak první verze plýtvala prostorem a působila poněkud chudým dojmem. Verze poslední naopak využívá místo na obrazovce, aby vám předhodila co možná nejvíce aplikací. Záplavu ikon od sebe oddělují sekce jako Doporučené nebo Oblíbené zdarma.

Podobně jako ve Windows Phone 8.1, také zde si už všimnete identifikátoru univerzálních aplikací. To jsou ty, co běží na tabletu a ve smartphonu, zastupuje je ikona tabletu v popředí s mobilem. Dále uvidíte, kolik stál produkt před slevou a jak dlouho bude ještě ve slevě. Jestliže nový Windows Store nevidíte, zkontrolujte službu Windows Update a nainstalujte všechny dostupné aktualizace.

Windows Store 3.0

Zdroj: Building Apps for Windows

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář