Microsoft už není největším výrobcem počítačů s Windows 8, Surface RT pořád vede

0

Reklamní síť AdDuplex zase jednou počítala a měřila a tentokrát se netradičně nezaměřila na Windows Phone, zato nám ukázala svět tabletů a počítačů s rodinou Windows 8. Čísla pochází z celkem 941 aplikací, data byla nasbírána dne 22. září. Podle těchto údajů nejpoužívanějším dotykovým zařízením s Windows na světě je stále Surface RT.

Na něm zrovna běží omezená Windows RT. Druhá generace tabletu zaznamenala mnohem menší úspěch. Přesto platí za druhé nejpoužívanější zařízení. Ze stejné stáje pochází např. mladý Surface Pro 3. I ten se nachází mezi deseti nejpoužívanějšími přístroji, což napovídá aspoň určitý úspěch.

 

Microsoft ztratil titul největšího výrobce. Podíly napovídají, že na trhu opravdu vládne konkurenční prostředí. Výrobci se mezi sebou perou, největším je HP, pak Microsoft, Dell nebo Asus. Lenovo, které se celosvětově stává největším výrobcem počítačů, se nachází až na pátém místě.

Mimochodem, podívejte se na poslední a nejmenší výrobce. Co vám to připomíná? Možná už je teď jasnější, proč Sony opustilo výrobu počítačů a Samsung prozatím jen zanevřel na evropský trh. Jejich počítače se opravdu neprodávaly moc dobře.

Zdroj: AdDuplex Blog via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!