Microsoft v číslech: prodal 76 milionů Xboxů 360 a 24 milionů Kinectů

0

Redmondští zveřejnili aktuální statistiky týkající se ekosystému okolo Xboxu. Firma dosud prodala 76 milionů konzolí Xbox 360 (třikrát více než předchůdce) a 24 milionů Kinect. Pohybové ovládání si tak pořídil každý třetí majitel konzole. Do sítě Xbox Live je zapojeno 46 milionů hráčů a meziročně stoupla používanost zábavních aplikací na Xboxu o 57 %.

Microsoft prodal 76 milionů Xboxů 360

V katalogu aplikací je už stovka titulů, které lze ovládat pomocí hlasu a dalších 40 je v přípravě. Průměrný Američan s předplatným Xbox Live Gold se loni každý měsíc konzolí zabavil na 87 hodin. Microsoft buduje nové vývojářské týmy, jejichž produkty mají uživatele u Xboxu udržet ještě déle. Snaha pravděpodobně vyvrcholí s novým Xboxem, který by měl přinést ještě interaktivnější zážitky i v mimoherních aktivitách.

Čechů se však tyto novinky příliš netýkají. Stále čekáme alespoň na otevření hudebního a filmového obchodu Xbox Music a Video. Počet zemí, které mohou stahovat zábavní obsah, se má rozšířit letos. Je pravděpodobné, že v další vlně už bude i Česká republika. Větší západní země se už totiž dočkaly.

 

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. trend se rysuje a vytezne z toho vyjde hlavne Samsung, ty obri kapacity si myslim bezproblemu muze udat jinym vyrobcum podobnych zarizeni a jeste natom vydelat viz nez od Apple kterej bude mit jiste nejaky extra podminky jen proto ze je to Apple

    ono ovci silenstvi v pripade Apple zacina pomalu uvadat a firma se postupne behem par let vrati tam kde byla pred par lety, tam kde se totiz ostatni platformy „spojuji“ a davaji uzivatelum navyber, tam se Apple uzavira a uzavatele pomalu skrti, vyhody kuprikladu v celkovem baliku software jiz zacinaji pomijet a v posledni dobe jsou u Apple spise v ksteku z toho jak je Apple jednu po druhe posira a uzivatele vyuziva jako testery (tolik nasranych uzivatelu diky iOS6 a poslednim iPhonum a iPadum jsem hodne dlouho nevidel)