Microsoft v jarní aktualizaci dále upravuje nastavení pro uživatele s myší

0

Protože uniklo další sestavení Windows 8.1 GDR1, tentokrát již skoro finální, dočkali jsme se nových informací. Dalo se předpokládat, že Microsoft v omlazené edici operačního systému ještě provede nějaké změny, což se také stalo. Nejdůležitější novinky jsme si popsali v samostatném článku. V jednom z posledních sestavení už Microsoft svému cloudovému úložišti neříká SkyDrive, ale OneDrive. Jen drobnost, co sice nemá na funkcionalitu vliv, ale přijít musela.

Podle The Verge spouštění na plochu Microsoft učinil výchozí možností, ale jen na osobních počítačích. Lépe řečeno na zařízeních bez dotykové obrazovky. Stávajícím uživatelům nicméně nastavení upraveno nebude. Něco podobného platí pro tlačítko pro vypnutí, které se objevilo přímo na Úvodní obrazovce. Nedotykové počítače ho mít budou, zatímco na tabletech se zjevovat nebude. Tlačítko pro hledání se zatím objevuje vždy, ale není jisté, jestli se tahle drobnost ještě nezmění.

 

Report na The Verge dále tvrdí, že se fotografie při práci ploše (na nedotykovém počítači) otevírají v desktopovém prohlížeči obrázků. Zvukové soubory pak ve WMP. Pokud je to pravda, tuto volbu oceňuji. Při vydání Windows 8 jsem poukazoval na to, že z pohledu uživatele nedává smysl, když se při práci v desktopu při každé druhé příležitosti soubory otevírají v aplikací pro Metro. Musíme si to však ještě ověřit.

Paul Thurrott si dále všiml, že černá lišta s tlačítkem pro zavření aplikace, které se objevuje uživatelům s myší v dotykových aplikacích, se teď na okamžik zjeví při otevření aplikace. Jedná se o vizuální vodítko. Microsoft uživatelům dává najevo, že tohoto prvku mohou využít. Zásadnější je to, že se po najetí ukazatele do spodní části obrazovky v Metru vysune hlavní panel.

To už začíná zavánět. Osobně mám strach, že typický desktopový prvek bude uživatele při používání Metra spíše mást. Opět ale platí, že na tabletu se tyto novinky neprojeví.

Zdroj: The Verge | SuperSite for Windows

Ohodnoťte tento článek!